Ochronniki przepięciowe

Ochronniki przepięciowe dla stref Ex oraz ogólnego stosowania

Ochronniki przepięciowe w instalacjach automatyki przemysłowej stanowią istotny element zwiększający niezawodność eksploatacyjną systemu i stają się standardem w nowo budowanych instalacjach. Oferujemy szeroki zakres ochronników dla automatyki, także dla stref bezpiecznych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Firma MTL oferuje całościową ochronę przed przepięciami instalacji automatyki w strefach Ex. Są to klasyczne ochronniki serii SD, SLP oraz ekonomiczne IOP, do montażu na szynę DIN, stosowane w do zabezpieczania systemów w szafach sterowniczych. Od strony obiektowej oferowane są ochronniki wkręcane w przepust przetwornika typu TP oraz przelotowe, typu TP-P. Skuteczna ochrona wymaga bowiem stosowania zabezpieczeń przepięciowych po obu stronach kabla obiektowego. Ochronniki stanowią dodatkową, w stosunku do barier/separatorów warstwę zabezpieczająca instalacje automatyki w strefach Ex, istotną zwłaszcza w systemach ESD. Oferowane ochronniki można stosować zarówno w obwodach typu Ex ia jak i obwodach urządzeń ognioszczelnych Ex d (lub innych w wykonaniu Ex) oraz  w strefach bezpiecznych.

IOP
TP24/7 (dla RS485)

Najnowsze opracowania MTL w zakresie ochrony przepięciowej obejmują ochronniki o konstrukcji 2-częściowej – podstawka z przyłączami kablowymi montowana na szynę DIN i wymienny moduł z układem ochrony przepięciowej, ze złączem stykowym, seria SDM. Wybrane wersje ochronników SDM posiadają diody LED sygnalizujące obsłudze konieczność wymiany ochronnika, dodatkowe bezpieczniki czy iskierniki zapewniające izolację ekranów kabli od ziemi lokalnej.

Dostępny jest także zestaw Surge Tester, pozwalający na szybkie i łatwe weryfikowanie parametrów ochronników przepięciowych, posiada złącze dedykowane dla modułów ochronników SDM, ale dzięki dołączonym kablom pozwala także na sprawdzenie dowolnych ochronników MTL.

SD Modular

Katalog PDF

Surge Tester

W ofercie posiadamy także szeroką gamę ochronników dla innych aplikacji, m.in.:

  • ochrona przepięciowa sieci Fieldbus, Profibus PA i Ethernet
  • ochrona przepięciowa kontrolerów wag przemysłowych, instalacji antenowych, komunikacji radiowej, systemów telekomunikacyjnych i CCTV

w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

POLYCO Marek Jeziorowski

NIP 5240313600
REGON: 010229150

02-850 Warszawa
ul. Kądziołeczki 47/1

Tel: 22 816 53 73
Tel.kom: 883 751 788
Tel.kom: 604 55 49 49

E-mail: polyco@polyco.com.pl
E-mail: osuch@polyco.com.pl