Pomiar poziomu cieczy

KSR Kuebler jest niemieckim producentem wysokiej jakości pływakowych mierników i sygnalizatorów poziomu cieczy. Podstawową metodą pomiaru poziomu stosowanego przez KSR Kuebler jest pływak przełączający polem magnetycznym linijkę kontaktronową miernika czy przewijający linijkę optyczną poziomowskazu lokalnego. Rozwinięciem tej technologii jest zastąpienie kontaktronów prętem magnetostrykcyjnym.

Wszystkie te urządzenia konstrukcyjnie dzielą się na zanurzeniowe (pływak po instalacji jest wewnątrz monitorowanego zbiornika) albo typu Bypass (pływak w dodatkowej komorze – działanie na zasadzie naczyń połączonych).

Informacja o aktualnym poziomie dostępna jest w formie analogowej (prąd 4-20mA / HART), dwustanowej (np. ustawialne przez użytkownika alarmy H, HH czy L, LL) lub lokalnie w postaci linijki optycznej o zmiennym kolorze. Dla mierników typu Bypass możliwe są wszystkie wymienione opcje jednocześnie. Stosowane materiały – stal nierdzewna, tytan, mosiądz, PVC, PVDF i pokrycie teflonem pozwalają na stosowanie dla szerokiego spektrum agresywnych czynników występujących w chemii, petrochemii czy przemyśle spożywczym. Parametry pracy opisanych poziomowskazów osiągają wartości 400 bar i 450 °C przy zakresie pomiarowym do 6m.

Wszystkie wymienione opcje posiadają wersje dla stref zagrożonych w technice iskrobezpiecznej i ognioszczelnej.

W ostatnich latach KSR poszerzył swoją ofertę o poziomowskazy refleksyjne i transparentne, a także sygnalizatory optyczne, charakteryzujące się dużą wytrzymałością na ciśnienie, temperaturę i działanie czynników agresywnych, a dzięki małym gabarytom znajdującym także zastosowanie w trudno dostępnych miejscach, o graniczonej przestrzeni montażowej.

Sygnalizatory pływakowe

Katalog PDF

Przetworniki pływakowe
Poziomowskazy magnetyczne BNA
Poziomowskazy szklane LGG
Sygnalizatory optoelektroniczne

POLYCO Marek Jeziorowski

NIP 5240313600
REGON: 010229150

02-850 Warszawa
ul. Kądziołeczki 47/1

Tel: 22 816 53 73
Tel.kom: 883 751 788
Tel.kom: 604 55 49 49

E-mail: polyco@polyco.com.pl
E-mail: osuch@polyco.com.pl