Terminale operatorskie i wskaźniki dla stref zagrożonych

Przedstawiamy nową i unikalną koncepcję konstrukcji modułowej – nowa generacja zdalnych terminali operatorskich MTL GECMA Work Station dla Stref zagrożonych 1 / 21 i 2 / 22.
Rodzina MTL GECMA Work Station została opracowana w celu sprostania wyzwaniom związanym z zapewnieniem wizualizacji w instalacjach przemysłowych – od najbardziej wymagających warunków higienicznych po agresywne środowiska produkcyjne i strefy Ex. Nowa generacja obejmuje urządzenia klasy Remote Terminal (RT), Thin Client (TC) i Personal Computer (PC), aby sprostać różnorodnym zastosowaniom. Kompaktowa, modułowa konstrukcja składa się z indywidualnie certyfikowanych modułów, co umożliwia bezpieczną eksploatację w strefach zagrożonych, przy minimalizacji kosztów serwisowania i czasu przestoju. Podstawowe cechy urządzeń Gecma Work Station:

  • Optymalizacja wydajności instalacji produkcyjnej – unikalna i innowacyjna koncepcja platformy modułowej, oszczędzająca czas i koszty podczas instalacji, uruchomienia i eksploatacji.
  • Dostępne ekrany o przekątnych 19”, 22” i 24”, z opcjonalnym panelem dotykowym, o różnych rozdzielczościach i proporcjach, pozwalają na wybór wersji dopasowanej do charakterystyki danej aplikacji wizualizacyjnej klienta.
  • Lekka, kompaktowa konstrukcja.
  • Transmisja danych kablami światłowodowymi lub miedzianymi, redundantne porty Ethernet dla podwyższenia niezawodności eksploatacyjnej instalacji (dot. wersji TC i PC).
Broszura informacyjna Gecma Work Station
Gecma RT
Gecma TC
Gecma PC

Wskaźniki cyfrowe serii MTL660 stosowane są do lokalnej prezentacji wielkości procesowych w strefach zagrożonych eksplozją. Są zasilane z pętli prądowej, a niski spadek napięcia na zaciskach wejściowych umożliwia ich instalację w niemal dowolnej 2-przewodowej pętli 4-20 mA, bez konieczności ponownej certyfikacji obwodu. Duże, ciekłokrystaliczne wyświetlacze zapewniają dobrą widoczność zmiennych procesu, wraz ze wskazaniem jednostki procesowej.
Wskaźniki iskrobezpieczne MTL661, MTL662, MTL663 i MTL665 są przeznaczone do montażu naściennego i panelowego, w obudowach aluminiowych i GRP. Modele MTL661-NA i MTL662-NA są dedykowane dla instalacji w strefie Z2 w technice Ex nA (bez konieczności stosowania bariery).
Wszystkie powyższe warianty są ponadto dostępne w wersjach z podświetleniem ekranu, zasilanym z oddzielnego wejścia – wyróżnione kodem literowym B, np. MTL661B czy MTL662B-NA.

Wskaźniki serii MTL660

Katalog PDF

POLYCO Marek Jeziorowski

NIP 5240313600
REGON: 010229150

02-850 Warszawa
ul. Kądziołeczki 47/1

Tel: 22 816 53 73
Tel.kom: 883 751 788
Tel.kom: 604 55 49 49

E-mail: polyco@polyco.com.pl
E-mail: osuch@polyco.com.pl